Den pro Diakonii

Image
Virtualni
V neděli 21. května jsme oslavili 30 let od našeho vzniku při Dnu pro Diakonii.
22/05/2023
Image
Oslava

Už od brzkého rána se to v Blahoslavově domě v Brně hemžilo pomocníky, kteří připravovali pohoštění pro všechny pozvané. Celou slavnost jsme začali bohoslužbami, které jsme měli společně se členy sboru. Při nich nás doprovázela kapela složená ze tří dam brněnské Diakonie. Nechybělo ani tradiční pověřování do služby pro všechny nováčky. 

Po bohoslužbách nás čekal slavnostní přípitek a vzpomínky významných hostů. Nejen děti se pak těšili na ochutnávku třípatrového dortu upečeného pro tuto příležitost.

A pak už si každý mohl vybrat z bohatého programu. Pro nejmenší bylo na zahradě připraveno mobilní planetárium s vesmírnými pohádkami, malování na obličej a tvoření přáníček. Starší si mohli v rámci diskuse povídat o konci života, projekt na elektrických koloběžkách nebo vyzkoušet brýle s virtuální realitou či gerontooblek. No a pro dospělé byla připravena panelová diskuse se zástupci sociálních služeb v Brně a "hospodský kvíz" o brněnské Diakonii.

Vše jsme zakončili výborným obědem z nedaleké indické restaurace.

Děkujeme všem, kdo jste byli ten den s námi. A také všem, kdo jste nám pomohli připravit oslavy. A těšíme se zase příště!

#PomocMaMnohoTvari