Oslava narozenin v Centru denních služeb

S paní K. jsme v těchto dnech slavili v centru její kulaté narozeniny. Oslava byla příjemná a při společném posezení jsme oslavenkyni položili pár otázek o tom, co pro ni vlastně to, že chodí do centra, znamená.

Oslava narozenin v Centru denních služeb

Jak dlouho už k nám vlastně chodíte?

Do centra chodím už víc jak rok, loni jsem tady již pekla vánoční cukroví. Moje dcera dostala nápad a hledala nějakou aktivitu pro svoji nemocnou matku, aby nebyla celý den doma bez činnosti. Mně se ale v tom okamžiku nikam chodit nechtělo. Chtěla jsem být doma, dnes jsem ráda, že dcera nepovolila a do centra jsem musela začít chodit.

Jaký byl důvod proč jste do centra tedy nakonec šla?

Společnost. Celý život jsem byla mezi lidmi a na to jsem i slyšela. Dohodli jsme se, že to vyzkouším a pokud mi bude společnost vyhovovat, tak budu pár dní v týdnu chodit. Dnes chodím každý den a každý den ráno se už těším, až pro mě paní pečovatelka přijde. V centru mám stálou péči a společnost lidí kolem sebe, kteří jsou na tom podobně jako já a našli zde místečko klidu.

Jaký máte v centru program?

Paní Kosová se nám všem věnuje a zaměstnává nás. Někdy něco zajímavého čte, povídá, dozvíme se tak spoustu zajímavých informací, co se kolem nás děje nebo vzpomínáme na to, co jak bylo dřív, povídáme si. Trénujeme si tak naši paměť, která nás občas zlobí. Moc ráda si povídám, špatně vidím a zde mi všechno pěkně popíší, a tak si spoustu věcí mnohem víc vybavím. Mezi drobné radosti, které zde během dne máme, patří i zajištění dobrého a chutného oběda.

Co je pro vás v centru důležité?

Jsem ráda, že nejsem sama, mohu si zde postěžovat, povykládat si a probrat co mě zajímá nebo i to co mě trápí. Teď se těším na jaro a na vycházky.